Windows
 Linux a Unix Mac OS Windows

 

Domů
Nahoru


Windows

 •  DOS - byl první systém který v roce 1981 firma Microsoft vytvořila. ¨ Byl sice jen  Od těch dob  neustále vylepšovala, ale jeho dnes zcela zastaralá koncepce byla brzdou  stability a bezpečnosti a zdrojem neustálých potíží při práci  s počítačem, proto Microsoft vyvinul  Windows.
 •  Windows XP- spojuje kompatibilní Windows ME,98 se stabilními Windows 2000 v novém grafickém rozhraní Luna.V podstatě se jedná "pouze" o vylepšené Windows 2000,  protože XPéčka využívají jádro systému Windows 2000, které je upravené pro lepší kompatibilitu.

  • Vzhledem k tomu že XPéčka vycházejí z Windows 2000 je lze považovat za stabilní operační systém.Ke zvýšení stability přispělo také odebrání DOSu, což se ovšem projevuje horší kompatibilitou se starými programy.Zlepšená byla správa paměti a to hlavně tehdy když má systém nedostatek paměti , což byl další problém předchozích Windows.Také knihovny DLL doznali lepší podpory a nyní je již možno provozovat několik různých verzí DLL s danými aplikacemi.Poměrně zásadní změnou je systém kontrolování ovladačů, a Windows nyní můžou zablokovat problematický ovladač, nebo vrátit předchozí verzi.Bohužel zde nastává závažný problém s nedostatkem ovladačů určených Windows XP.

  • Co se týče her, lze tyto Windows doporučit pro "paření", avšak pokud máte doma nějaké starší (DOSové) hry nepočítejte že si je zahrajete.S novými hrami problémy nejsou.

  • Při prvním pohledu Vás jistě nejvíce zaujme nové grafické rozhraní Luna.Nový vzhled sebou přináší také nové uživatelské rozhraní, které zpříjemňuje a ulehčuje ovládání.Více využívá nabídky Start, která zrychluje práci.Pokud se Vám nové uživatelské rozhraní nezamlouvá, lze ho vypnou.

  • Windows XP podporuje také výměnné skiny, které mají příponu .theme, a lze je stáhnout i z tohoto webu.Díky tomu můžete vzhled přizpůsobit Vašemu vkusu, protože na výběr jich máte opravdu hodně.

  • Microsoft uvádí jako minimum pro bezproblémový chod PC: CPU>300MHz, HDD>1,5GB, RAM>128MB.Dle mojich zkušeností musím konstatovat že pro naprosto plynulí chod všech aplikací je zapotřebí CPU minimálně 600MHz (lépe 1GHZ) a paměť 256MHz! Odměnou Vám bude velice rychlý start 30s a vysoce stabilní operační systém plný grafických animací.

Demo Dyro Web Scrollbars 1.1

 

Zprávu elektronické pošty s dotazy nebo komentářem k této seminární práci zašlete na adresu viper.s@seznam.cz.
Copyright © 2003 Seminární práce
Naposledy změněno: 25. 01. 2003